Kim jest Patrycja Bartoszak-Kossakowska? Czym się zajmuje i jak wygląda trzecia żona Przemysława Kossakowskiego? Sprawdziliśmy to.
Pod koniec maja do mediów przedostała się wiadomość o trzecim ślubie Przemysława Kossakowskiego. Mężczyzna był obiecującą gwiazdą TVN. W krótkim czasie zyskał popularność i uznanie widzów. Bez wątpienia przyczynił się do tego jego związek z Martyną Wojciechowską. Parę połączyła miłość do ekstremalnych podróży.
Ślub Przemka Kossakowskiego i Martyny Wojciechowskiej
Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski wzięli ślub pod koniec 2020 roku, po dwóch latach od wejścia w związek. Wszystko wskazywało na to, że stworzyli relację, której nic nie jest w stanie pokonać. Niespełna rok po ślubie para się rozwiodła.
DOKŁADNIE 3 MIESIĄCE TEMU uciekająca Panna Młoda powiedziała TAK i zostaliśmy małżeństwem. Chć zarzekałam się, że “to nie dla mnie”, to… każdy dzień jest lepszy od poprzedniego! (pis. oryg.) – tak o ślubie poinformowała fanów i media Martyna.
W 2021 roku wyszło na jaw, że małżeństwo Kossakowskiego i Wojciechowskiej dobiegło końca. Ich relacja nie przetrwała próby czasu, chociaż oboje starali się jak najdłużej utrzymać ten fakt w tajemnicy.
Przemysław Kossakowski: drugi ślub i nowa żona
Po Martynie żoną Kossakowskiego została Patrycja Bartoszak. Przed obiema paniami Przemysław ślubował miłość kobiecie o imieniu anita.
Z Patrycją Kossakowski wspólnie prowadzi fundację Arterytorium, która zajmuje się pomocą dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie. Przemysław obecnie skupia się na budowaniu szczęścia z dala od świata mediów. Wycofał się z show-biznesu i poświęcił małżeństwu oraz działalności charytatywnej.
Pracują razem z Patrycją. Oboje naprawdę kochają to, co robią. I mają święty spokój, z dala od blichtru i telewizyjnego szumu – czytamy na łamach “Rewii”.
Kim jest Patrycja Bartoszak-Kossakowska?
Ukończyła studia z pedagogiki specjalnej, specjalizacje: edukacja integracyjna i włączająca, pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie; kształcenia muzyczno- ruchowego. Kulturoznawstwa, specjalizacja: teatr w kulturze. W 2017 roku uzyskała dyplom reżysera (PWST Wrocław), gdzie studiowała na kierunku: Reżyseria teatru dzieci i młodzieży. W 2023 ukończyła studia z psychologii klinicznej. Ukończyła Szkołę Trenerów Dramy Drama Way oraz liczne kursy, warsztaty artystyczne i arteterapeutyczne.
Od 2014 r. prowadzi Sztukę Niepowtarzalną. W ramach, której rozwinęła swoją działalność arteterapeutyczną z zakresu wsparcia grupowego i indywidualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin; kobiet z zakresu rozwoju osobistego oraz kobiet i dzieci doświadczających przemocy. Tworzy i realizuje projekty o charakterze artystyczno – społecznym, arteterapeutycznym adresowane do różnych grup odbiorców. Specjalizuje się w pracy z grupami defaworyzowanymi społecznie. Prowadzi zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizuje autorski program ART-TES® arteterapeutyczny trening emocjonalno – społeczny, który w 2022 r. otrzymał ochronę Urzędu Patentowego RP. Program skierowany jest do osób, które potrzebują wsparcia emocjonalnego, są w kryzysie emocjonalnym, osób z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci i młodzieży z trudnościami emocjonalnymi. Od 2017 roku realizuje warsztaty „Spotkanie z arteterapią” dedykowane dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
Od 2011 roku prowadziła Teatr Terapeutyczny OD- NOWA w Domu Kultury na warszawskiej Pradze, którego aktorami były dorosłe osoby niepełnosprawne. Działa na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dzieci. Współpracowała z Fundacją Centrum Praw Kobiet (prowadziła terapię w Ośrodku dla kobiet i dzieci doświadczających przemocy) oraz ze Stowarzyszeniem Niebieska Linia, dla którego realizuje spektakle Teatru Forum. W 2021 pod patronatem Niebieskiej Linii zrealizowała kampanie społeczną ,,Też nie krzyczałam”, dotyczącą przemocy seksualnej. Współtwórczyni i realizatorka warsztatów rozwojowych dla kobiet – Trening Latania. Od 2022 realizuje autorski program terapeutyczno – rozwojowy dla kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. Od 2011 roku jest zaangażowana w tematykę mniejszości seksualnych, współpracowała m.in. z Festiwalem Równe Prawa do Miłości, (w ramach którego zorganizowała warsztaty dramowe i wyreżyserowała performens ,,Poczułem dłoń”), Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza; Festiwalem Parada Równości. W 2016 w partnerstwie z DK Praga zrealizowała projekt Teatru ze społecznością „Nasza Sztuka – Nasza Praga”, za który otrzymała Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej.
Jej zainteresowania skoncentrowane są na teatrze angażującym oraz zaangażowanym społecznie. Współpracowała (3 edycje) przy realizacji programu Down the road (telewizja TTV), jako główna terapeutka i koordynatorka zespołu terapeutyczno – opiekuńczego. Specjalizuję się w działaniach budowania dostępności kultury dla osób z NI w instytucjach kultury, współtworzyła programy m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Krakowie; Teatrze Nowym w Warszawie; na stałe współpracuje z Fundacją Kultury bez barier.
W maju 2014 wydała książkę, pt. „Teatroterapia. Teatr jako metoda terapeutyczna.” W marcu 2022 wydała książkę „Teatr angażujący. Teatroterapia jako droga wyjścia z izolacji”.
Autorka licznych artykułów dotyczących teatru, terapii, arteterapii oraz jej zastosowania w pracy z grupami wykluczonymi społecznie.
Patrycja Bartoszak-Kossakowska. Jak wygląda żona Przemysława Kossakowskiego?
Zdjęcie Patrycji można znaleźć na stronie „Sztuka niepowtarzalna”, gdzie jest również krótka informacja na jej temat. O sobie pisze w następujących słowach:
Arteterapeutka – teatroterapeutka, choreoterapeutka; pedagożka specjalna, psycholożka, reżyserka, teatrolożka. Założycielka i właścicielka Sztuki Niepowtarzalnej. Członkini Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich ,,Kajros”. Wiceprezeska Fundacji Arterytorium.
Zdjęcie ilustrujący zacytowany opis znajdziecie poniżej.