Aktor, wokalista, kabareciarz ma na swoim koncie wiele występów. Teraz zobaczymy go w programie wigilijnym w Polsacie.
Jacek Wójcicki skończył 64 lata i urodził się w Krakowie. Od dziecka uwielbiał występować.
Zaczynałem tak naprawdę w przedszkolu na taborecie. Ponieważ zawsze byłem najmniejszy, to stawiano mnie na taboreciku i śpiewałem na akademiach czy przedszkolnych uroczystościach — mówił podczas spotkania z fanami w Radomiu.
Pod batutą Krzysztofa Pendereckiego
Jako mały chłopiec dostał się do Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej i śpiewał tam do końca liceum.
– Dzięki temu, że chodziłem trzy razy w tygodniu na próby do chóru, mogłem później jeździć za granicę, zobaczyć wielki świat i śpiewać pod batutą Krzysztofa Pendereckiego” — mówił aktor
Po liceum dostał się do Szkoły Teatralnej w Krakowie i potem grywał w filmach, ale muzyka jest dla niego najważniejsza w życiu. Jacek Wójcik występował w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” i w „Kabarecie Olgi Lipińskiej” Od 1992 do 1997 roku. Trudno nie wspomnieć jego roli w „Liście Schindlera”. Jacek Wójcicki wiedział, że reżyser Steven Spielberg będzie na koncercie w „Piwnicy pod Baranami”. Mocno spóźniony zdążył pojawić się w programie kabaretu.
– Miałem być tutaj dwadzieścia minut, zostałem ponad dwie godziny. To było fantastyczne przeżycie, bardzo mi się u was podobało – powiedział Steven Spielberg po występie.
Potem zaprosił Jacka Wójcickiego do swojego filmu.
Pan Tenorek
Aktor zagrał również w „Tygrysach Europy”, „Korczaku”. Wielką popularność aktor zyskał dzięki występom w programie „Budzik” jako Pan Tenorek w TVP od 2001 roku przez 11 lat. Ceniony i uwielbiany jest jako piosenkarz.
– Kiedyś, po koncercie w Łodzi, pewna pani rzuciła mi się na szyję – zdradza Jacek Wójcicki. – Mówiła, że od głosu Kiepury pękały kieliszki i witraże. Przyznała się, że podczas mojej interpretacji „Brunetek, blondynek” wypadła jej… plomba – opowiadał podczas jednego z wywiadów.
Co robi śpiewak?
Jacek Wójcik jest aktywny zawodowo i występuje na koncertach kameralnych, ale i na wielkiej scenie. W styczniu 2025 roku można go zobaczyć w „Krakowskich klimatach – Wójcicki, Rybotycka” w Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Wcześniej 24 grudnia zobaczymy go w Telewizji Polsat w programie wigilijnym, gdzie gwiazdy śpiewają kolędy. Bożonarodzeniowy koncert Telewizji Polsat, to już świąteczna tradycja. W tym roku kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Grott Orkiestry zaśpiewali również Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Majka Jeżowska, Julia Żugaj, Grzegorz Hyży, Beata Rybotycka, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Filip Lato, Wiktor Waligóra i zespół Enej. Koncert został nagrany w krakowskim Kościół Na Skałce.