Para aktorska zadebiutowała w spektaklu “Wypiór” w Teatrze Imka. Tam można ich zobaczyć na żywo.
Premiera odbyła się 16 kwietnia w Teatrze Imka w Warszawie, gdzie gości witał właściciel Tomasz Karolak. Na scenie wystąpili po raz pierwszy razem Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk, którzy są ze sobą już w życiu prywatnym od 9 lat i mają synka Henryka. W spektaklu zagrali również Oscar Hamerski, który na co dzień występuje w Teatrze Narodowym oraz aktorka Monika Janik Hussakowska. Liczni goście przybyli, aby zobaczyć sztukę pt. „Wypiór”. Wśród nich byli: Jan Kidawa-Błoński, Małgorzata Kidawa-Błońska, Olga Bołądź z mężem Jakubem Chruścikowskim, Iwona Węgrowska, Zofia Czernicka.
– Bardzo mi się podobała trójka głównych bohaterów. Magda Boczarska jest genialna w tym spektaklu, a Mateusz ma taki wdzięk i naturalność w sobie i to pokazał na scenie. Natomiast Oskar Hamerski to wybitny aktor, którego oglądam w Teatrze Narodowym. Miałam dużą przyjemność podziwiania ich wszystkich w tej sztuce. Natomiast muszę przyznać, że przeszkadzało mi przeklinanie w tym spektaklu. Jestem z tych, którzy nie chcą słyszeć brzydkich słów w teatrze -opowiadała dla Złotej sceny Zofia Czernicka.
O czy jest spektakl “Wypiór?
Wypiór” to wyjątkowe połączenie współczesnej dramaturgii z elementami fantastyki, opowiadające o perypetiach dwojga trzydziestolatków z wielkiego miasta, których życie i związek przeżywają poważny kryzys.
Ta z pozoru codzienna historia nabiera niezwykłego charakteru dzięki humorystycznemu podejściu i epickiemu realizmowi, które nadają narracji wyjątkowego tonu. Główni bohaterowie, zmagając się z typowymi dla współczesnego życia miejskiego problemami i napięciami, niespodziewanie stają przed wyzwaniem, które wywraca ich świat do góry nogami. W tej niezwykłej sytuacji jedną z kluczowych ról odgrywa postać przeistoczonego w wampira Adama Mickiewicza, co nadaje spektaklowi wyjątkowo surrealistyczny wymiar. Zaskakujący zwrot akcji z udziałem Mickiewicza, ikony polskiej literatury, wprowadza elementy fantastyczne i poetyckie, które tworzą unikalne połączenie z realistyczną opowieścią o relacjach międzyludzkich. Jego obecność w spektaklu jest nie tylko hołdem dla polskiej kultury, ale także pomysłowym sposobem na zbadanie współczesnych problemów i emocji. „Wypiór” to spektakl, który bawi, zaskakuje i skłania do refleksji.
Jest to przedstawienie, które łączy w sobie elementy komedii, dramatu i fantasy, tworząc oryginalną i pamiętną opowieść o miłości, tożsamości i poszukiwaniu sensu w chaotycznym świecie współczesności. Jego niekonwencjonalne podejście do tematu, wyraziste postaci oraz zręczne połączenie rzeczywistości z elementami nadprzyrodzonymi czynią go wyjątkowym doświadczeniem teatralnym.