Królowa Holandii, Maxima została wypatrzona w taniej sieciówce, w której robiła zakupy.
Królewska Mość Niderlandów okazało się, że często odwiedza to miejsce i zdecydowanie woli nie przepłacać za rzeczy. Powiedziała wtedy:
– „Często tu przychodzę. Skarpetki, ściereczki, od czasu do czasu T-shirty. Na przykład, jeśli dzieci potrzebowały czerwonej koszuli na imprezę lub do szkoły”.
Moda na recykling
To sklep Zeeman, holenderska marka, którą można porównać do Primarka. W asortymencie znajdują się ubrania, ale i rzeczy do domu, akcesoria dla zwierząt. Koszulki można znaleźć za 2,30 euro, a skarpetki za 3 euro. Sklepy znajdują się na terenie Holandii i jest ich niezliczona ilość. Siecówka należy do programu „RESALE”, który ma na celu zbieranie i sprzedaż odzieży używanej. Królowa Maxima doceniła ich zaangażowanie i popiera te działania. Sama przyznała, że często swoje rzeczy poddaje recyklingowi. Królowa regularnie nosi „stare” stroje, ale stylizuje je na różne sposoby. Maxima zawsze wygląda elegancko i z klasą. Holendrzy powtarzają, że ma dobry gust. Podczas wizyty w tym sklepie miała na sobie sukienkę, która nie należała do tanich, bo pochodziła z domu mody Natan. Dziennikarze holenderscy zasugerowali, że jeśli popiera program „RESALE” powinna jeszcze nie raz pojawić się w tej samej kreacji. Nie musieli długo czekać. Kilka dni później Maxima pozowała w niej przy wiatrakach podczas oficjalnego spotkania.
Holandia przoduje w Europie pod względem ekologicznego trybu życia. Panele, piece, wiatraki, elektryczne samochody, miliony ludzi na rowerach, a teraz recykling na szeroką skalę. Dzięki zaangażowaniu pary królewskiej pomysł na pewno przyjmie się znacznie szybciej.
Król i królowa w Holandii
Książę Wilhelm-Alexander objął tron holenderski w 2013 roku po abdykacji swojej matki, królowej Beatrix. Urodzony 27 kwietnia 1967 roku, jest on pierwszym królem Holandii od 123 lat, a 17 władcą Niderlandów. Poślubił swoją żonę, Maximę pochodzącą z Argentyny, dwadzieścia jeden lat temu. Mają trzy córki: Katarzynę-Amelię, Aleksję i Arianę. Para ta odgrywa istotną rolę zarówno jako reprezentanci narodu, jak i w promowaniu wartości i inicjatyw społecznych. Rodzina królewska cieszy się szerokim poparciem społecznym i często uczestniczy w oficjalnych uroczystościach, takich jak: narodowe święta, ceremonie państwowe i międzynarodowe spotkania. Ich zaangażowanie w różnorodne projekty społeczne, promowanie edukacji oraz wspieranie inicjatyw charytatywnych przyczyniły się do zacieśnienia relacji między Holandią a innymi krajami.
Opisał Kris Florek/Polakzwiatrakami.