Anna Popek i Ida Nowakowska na premierze w teatrze. Tak się bawi stare TVP. Wymowny gest zwolnionych gwiazd

Anna Markiewicz
2 min przeczytany

Byłe prowadzące „Pytanie na śniadanie” spotkały się na spektaklu o księdzu Marku. Ida Nowakowska i Anna Popek były żywo zainteresowane sztuką i chwaliły obsadę i wykonanie.

Premiera odbyła się 23 marca w nowowybudowanym Muzeum Historii Polski, które wszyscy podziwiają z zapartym tchem. Tam odbywają się sztuki Teatru Klasyki Polskiej. Tym razem zaproszeni goście mogli obejrzeć spektakl „Ksiądz Marek” autorstwa Juliusza Słowackiego. Wyreżyserował go Jacek Raginis. Na scenie bogata synergia osobowości aktorskich. Wystąpili między innymi: Julia Łukowiak, Sebastian Fabijański, Jarosław Gajewski, Ksawery Szlenkier, Dariusz Kowalski, Maciej Wyczański, Krzysztof Krupiński i Filip Kowalczyk. 

Byłe prowadzące Pytanie na śniadanie

Na przedstawieniu pojawiło się kilka gwiazd między innymi: dwie byłe prowadzące program „Pytanie na śniadanie” Anna Popek i Ida Nowakowska, które bardzo serdecznie się ze sobą przywitały i nawet zapozowały razem na ściance. Wśród gości byli również Halina Rowicka, Arkadiusz Janiczek, Grażyna Strachota i politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością.

Anna Popek, Ida Nowakowska/fot. Dominika Woźniak
Halina Rowicka/fot Dominika Woźniak
Arkadiusz Janiczek/fot. Dominika Woźniak
Grażyna Strachota/fot. Dominika Woźniak

O czym jest spektakl „Ksiądz Marek”

Akcja sztuki „Ksiądz Marek” według Juliusza Słowackiego rozgrywa się w 1768 w miejscowości Bar. Żydówka Judyta (Julia Łukowiak) rozdarta między judaizmem – wiarą jej przodków, a chrześcijaństwem, walczy z pragnieniem zemsty i cierpi przez zdradę, której się dopuściła. Klemens Kosakowski (Sebastian Fabijański), przechodzi na naszych oczach niespodziewaną przemianę, walczy z paradoksami własnej natury, w której duma i dobroć mieszają się z zapalczywością. Z lekkomyślnego, pogrążonego w długach przez hazard hulaki przeistacza się w pokutnika pragnącego zadośćuczynić swoim grzechom.  Ksiądz Marek (Jarosław Gajewski). Jest surowy dla Kosakowskiego, miłosierny dla Judyty, charyzmatyczny przywódca duchowy, orędownik walki do końca, wreszcie męczennik. Chwyta za broń w Barze, podczas gdy zwolennicy „starego porządku” opuszczają miasto, nie wierząc w zwycięstwo. To w tym trójkącie tęsknot, ambicji, mistycznych wizji i całkiem przyziemnych żądz rozgrywa się największy dramat w utworze Słowackiego.

Sebastian Fabijański/Dominika Woźniak
Udostępnij ten artykuł
Uwielbiam stare kino, ale i nowsze produkcje. Jestem na bieżąco z filmami. Wybieram te historyczne, wojenne, sensacyjne. Matka dwóch synów i trzech kotów. Odpoczywam przy gotowaniu i krótkich wypadach z dziećmi.
Napisz komenatrz